Wednesday, 9 April 2014

dots dress


I sew this dress a while ago. It is based on free Papavero pattern. I have added bat sleeves and I haven't used a zipper because this model is very loose. A yoke is made from cotton jersey. The rest I sewed from dots fabric which I have found in a second-hand clothes shop. It was very cheap and easy project. 

Tę sukienkę uszyłam już jakiś czas temu, używając jednego z wykrojów Papavero. Dodałam nietoperze rękawy i zrezygnowałam z suwaka, bo ten model jest bardo luźny. Karczek jest zrobiony z bawełnianego jerseyu a dół z tkaniny w kropki, którą znalazłam w second handzie. Tak więc sukienka wyszła tanio i była bardzo prosta do uszycia. 

.In my opinion that kind of dress looks better on thinner girls. But still I like it very much and wear it with great pleasure. I add that it is very, very comfy.

Moim zdaniem takie sukienki wyglądają lepiej na szczuplejszych dziewczynach. Ale mimo to noszę tę sukienkę z wielką przyjemnością. Dodam, że jest bardzo, bardzo wygodna. 

4 comments:

 1. Czemu na szczuplejszych lepiej? Na Tobie leży bardzo ładnie :) Też ją kiedyś szyłam :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję! Wcale nie uważam, że leży nieładnie :) Po prosty myślę, że jednak dodaje objętości ze względu na dość duże przymarszczenie, a to działa bardziej na korzyść chudzinek, które marzą o dodatkowych krągłościach :)

   Delete
 2. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 3. Such a beautiful dress :)

  ReplyDelete

Wasze komentarze są dla mnie źródłem radości i inspiracji! Dziękuję!