Monday, 8 December 2014

the cardigan


My new cardigan is ready! I still can't believe how easy was it! Only a couple words about this project. I've used a free German pattern. I don't know German but picture instruction is very clear. I really recommend this pattern. You can choose between tree basic sizes (S,M,L), I've cut L because my fabric wasn’t stretchy. I've also made sleeves a little bit wider. Lines of printed pattern don't tie in ideal. Don't worry, simply match external lines and cut parts of your new cardigan. I can assure you sewing will be a great pleasure.


Mój nowy kardigan! Nie mogę uwierzyć, że to było aż tak łatwe! Tylko kilka słów o projekcie. Użyłam darmowego wykroju z niemieckiej strony. Nie znam niemieckiego, ale instrukcja obrazkowa jest klarowna. Z całego serca polecam ten model. Można wybrać jeden z trzech podstawowych rozmiarów (S, M, L) Ja wycięłam L, ponieważ moja tkanina się nie rozciągała. Również z tego względu troszkę poszerzyłam rękawy. Linie wydrukowanego wykroju nie schodzą się idealnie. Nie ma co się martwić, połączcie po prostu zewnętrzna licie i wytnijcie swój nowy kardigan. Obiecuje, szycie będzie czystą przyjemnością. 

7 comments:

 1. I love the warm and cozy look of your cardigan :) thanks for sharing free pattern :)

  ReplyDelete
 2. ile tkaniny poszło? Kupiłam ostatnio 2 m cienkiej turkusowej wełny parzonej i ..to może być ten wykrój:)

  ReplyDelete
 3. Poszło ok 2 m właśnie (szerokość materiału ok 150cm), ale ze względu na wzór i dopasowanie pasów musiałam kroić niezbyt ekonomicznie. Jakby co pamiętaj, że wykrój jest zrobiony pod rozciągliwą tkaninę (moja nie była), więc wybrałam największy rozmiar i zostawiłam sobie więcej zapasu na rękawy, bo to jedyne drażliwe miejsce w tym wykroju. Powodzenia! Ja już myślę o kolejnym...

  ReplyDelete
 4. no to moje też nierozciągliwe ale nie też strasznie sztywne. No i jednokolorowe. Ja mam rozmiar 40/42, wykroję największy rozmiar i dodam więcej zapasu. Jak Ty nosisz rozmiar?

  ReplyDelete
 5. Góra - typowa 40, więc dla ciebie powinno być Ok.

  ReplyDelete
 6. Mam taki sam materiał tylko w wersji czerwono-bordowej! Uwielbiam, bo grzeje lepiej niż niejeden sweter :) Też planowałam zrobić taki kardigan, ale ostatecznie wyszło coś bardziej "sztywnego" w formie :)

  ReplyDelete

Wasze komentarze są dla mnie źródłem radości i inspiracji! Dziękuję!