Wednesday, 8 April 2015

baby dress


I've made this dress as a gift for a little girl. I've never sewn for kids before. It was my first time and I am quite proud. It is simple, practical and comfortable. It isn't very girly but thanks to violet buttons on back it's looks sweet.

Ta sukieneczka to prezent dla pewnej małej dziewczynki. Nigdy wcześniej nie szyłam dla dzieci. To był mój pierwszy raz i jestem całkiem dumna. Wyszło prosto, praktycznie i wygodnie. Nie jest to może najbardziej dziewczęca sukienka, ale dzięki fioletowym guzikom na plecach wygląda słodko. It is based on Burda's Baby Dress pattern (9/2013 #147). My dress doesn't have pockets and sleeves. I've sewn it of thin and a little stiff denim. The harder part of the project was sewing nice buttonholes.

Sukienkę uszyłam w oparciu o wykrój z Burdy (9/2013 #147). Zrezygnowałam z kieszeni i rękawków. Materiał to cienki ale lekko sztywny denim. Najtrudniejszą częścią projektu było uszycie ładnych dziurek na guziki.


5 comments:

 1. Śliczna!!! Ja bardzo lubię szary :) Guziczki cudne.
  A jak się znudzi szary to wystarczy założyć pod spód bluzeczkę z długim rękawem, np. czerwonym :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dzięki! Jeśli chodzi o guziczki to recykling z mojego znoszonego sweterka - czekały już od dawna, żeby się do czegoś przypiąć ;)

   Delete
 2. Fajna, ja lubię szyć dla dzieci, korzystałam już z tego wykroju, ale nie w takim wydaniu, sukienka bardzo mi się podoba, a jaki to materiał?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję. To jest dość cienki jeans z ciekawym szaro-niebieskim splotem , zakupiony dość dawno na Allegro.

   Delete
 3. Very nice dress! One time I made shorts, but they were so big that kid could wear it only next year%)))

  ReplyDelete

Wasze komentarze są dla mnie źródłem radości i inspiracji! Dziękuję!