Punkty odniesienia. Blog o konstruktywnym szyciu : last minute cine tank (refashion idea) & Me-Made-May-2015 day 30-31                                   

last minute cine tank (refashion idea) & Me-Made-May-2015 day 30-31

   


Od wczoraj jestem na wakacjach, ale jeszcze w piątek wieczorem, tuż przed odjazdem pociągu, siedziałam przy maszynie i uzupełniałam wyjazdową garderobę. Nic specjalnie wyszukanego nie jest mi potrzebne, ale okazało się, że mam za mało topów na ramiączka jak na siedmiodniowy wyjazd wspinaczkowy. Casa Crafty akurat opublikowała swój pierwszy próbny wykrój, więc pośpieszyłam go wypróbować. Wykrój jest dostępny tylko w rozmiarze S i możecie go ściągnąć stąd. A tutaj tutorial autorki z wykorzystaniem świetnych dzianin.

Today, my last minute project. Before my holiday I realized that I needed more sport tanks. The same day I founded a new free sewing pattern of Casa Crafty. A tank you can see on photos is a very quick refashion version of this pattern. In my project I've used an old slim (I saved original side seams) t-shirt and an red elastic tape to finish a neckline and armholes. In my opinion this is great pattern for summer sewing experiments. Thank you Casa Crafty for your work!


Zaryzykowałam i wycięłam tę eseczkę, przyłożyłam do starego T-shirtu, którego nie wyrzuciłam tylko ze względu na mój sentyment do paseczków. Zamiast bawić się w robienie lamówek (śpieszyło mi się) do wykończenia użyłam ozdobnej gumki bieliźnianej. Mój t-shirt był na tyle mały, że udało mi się wykorzystać oryginalne szwy boczne, więc szycia nie było za wiele. Bardzo polecam ten wykrój, jego prostota sprawia, że można fajnie sobie z nim poeksperymentować. In the end, my last Me-Made-May-2015 photos!
Labels: , , , , , , , , ,