Punkty odniesienia. Blog o konstruktywnym szyciu : heat wave                                   

heat wave

   

Tropikalne upały, które nawiedziły nasz środkowo-europejski kraj zachęciły mnie do uszycia pierwszych w życiu szortów. Obie pary to wersje próbne, uszyte z materiałów zdobycznych, na które nie miałam specjalnego pomysłu. Ale po co mi szorty? Na wakacje chwilowo nie jadę i spacer po plaży niestety mi nie grozi. Przede wszystkim do snucia się po domu i wygibasów wspinaczkowo-jogowych. Wróciłam ostatnio na jogę i wyraźnie zaczyna mi brakować odzieży gimnastycznej. 

There is so hot now in Poland that I made my first shorts, exactly two pair of crazy printed shorts. I came back to the joga class recently and I need a lot of light workout cloths. Both pair are made of I don't know why I bought you? kind of fabric. 


Drapieżne szortery uszyłam na podstawie darmowego wykroju The Darcy Boxer Shorts.  To model bardzo podstawowy, następną wersję troszkę zmienię. Materiał to kawałek bawełnianej cienkiej flanelki ustrzelonej na bazarku Banacha. Taki zwierzęcy print jest zupełnie nie w moim guście, ale wersja czarno-biała w połączeniu z żółtą lamówką całkiem mi się podoba.

The first animal one are based on The Darcy Boxer Shorts. It is very basic free pattern created by Measure Twice Cut One. Animal prints aren't exactly my thing but I really love like this one plays with yellow pipping. 

Drugie porcięta są bardziej zaawansowane, z kieszeniami, suwakiem, zaszewkami. Całe to wyrafinowanie ginie trochę za sprawą dużego printu. Wykrój to jedna z wariacji na temat spodni ołówkowych z książki Gertie sews vintage casual. Przymierzam sie do wersji podstawowej. Szorty uszyłam m.in., żeby sprawdzić rozmiar (wybrałam 6 i wszyszło idealnie), a także jak będzie mi sie nosić spodnie z suwakiem na tylnym szwie.  Muszę powiedzieć, że to rozwiązanie bardzo mi sie podoba. Żadnego odstającego rozporka z przodu.


The second one are more advance, with pockets, darts and zipper.  Unfortunately it is very hard to catch all that  sophistication hidden behind the big prints. It is one of variations on Cigarettes Pants from book Gertie sews vintage casual . I want to sew the basic version and this project was kind of trial. I really love a back zipper, so comfy. 

Myślę, że szorciaków powstanie więcej, to fajny sposób na różnych dziwnych materiałów, z którymi nie wiadomo co zrobić.  

There will be more shorts on blog in the future, I am sure!Labels: , , , , , , , , ,