Punkty odniesienia. Blog o konstruktywnym szyciu : two simple pieces                                   

two simple pieces

   
Jak miło jest coś wygrać. Podczas tegorocznego Me-Made-Made-2015 wylosowałam pierwszą rozdawajkę, czyli 50 funciaków na zakupy w przecudnym sklepie The Village Haberdashery. Nie udało mi się niestety dotrzeć do Londynu osobiście i odebrać nagrody, ale moja cudowna kurierka była olśniona. Wybór tkanin jest przewspaniały, choć ceny jak na Polskie kieszenie dość wysokie. Ja dla siebie wybrałam dwie drukowane dzianinki, które pokaże, jak już coś z nich uszyję, oraz moją pierwszą książkę o szyciu. Kupiłam ją ze względu na wykroje, ale powiem szczerze, jakby ktoś mi coś takiego podrzucił dwa lata temu, to moje relacje z maszyną wyglądałyby o wiele spokojniej. Myślę, że to książka godna polecenia każdemu, kto zaczyna przygodę z szyciem. Ale prawdziwą recenzję napiszę, jak przetrawię troszkę więcej treści. Dziś szybciutko pokażę moje dwa pierwsze uszytki z podręcznika Gertie

It is nice to win something. This year during Me-Made-May-2015 I was lucky and won the first giveaway – £50 voucher to spend on The Village Haberdashery. I couldn't go to London to collect my prize myself but my wonderful friend (who happened to be there just in time) was absolutely stunned by this beautiful shop. Choice of fabrics is amazing. I bought two pieces of great knit fabric and my first sewing books. I've chosen Gertie Sews Vintage Casual by Gretchen Hirsch because of patterns but in my opinion this is great sewing manual for all beginners. I am going to write a proper review when I try more pattern and instruction. For now my first realisation - two simple pieces in navy.

Na pierwszy ogień poszły jerseyowy topik o dekolcie w kształcie serce oraz prosta dzianinowa ołówkowa spódnica. Bluzkę uszyłam z resztki materiału po reglanowym t-shircie dla Lubego. Spódnica jest wykonana nie z dzianiny, a z super rozciągliwego jeansu. Mam już z niego spodnie, którego kocham niezmiernie. Obie rzeczy szyło się sprawnie, bez komplikacji i poprawek. Nie ma co się rozpisywać o tak prostych pod względem szyciowym projektach. Po prostu super!

I started with a Knit Sweetheart Top and Easy Knit Pencil Skirt. The top is made of navy cotton jersey. For the skirt I've chosen to use not knit fabric but very elastic denim. I had great piece left in my stash after my other project (here you can see my favourite climbing pants). Sewing was quick and easy. There is nothing more to say about so simple sewing project. I love both patterns.  

Labels: , , , , , , , , , , ,