Friday, 21 August 2015

blue vintage shortsJestem uzależniona. Po prostu szorty same mi się rozmnażają. Tym razem powstała para vintage w kolorze blue, uzyskanym przez własnoręczne farbowanie. Materiał to len, pierwotnie biały. Wykrój to ponownie wariacja na temat spodni z książki Gertie. Tym razem zrezygnowałam z przednich kieszeni (zupełnie nieprzydatne podczas wspinania i jogi). Dodałam za to jedną tylną dla ozdoby z różowym graficznym przeszyciem.Wydłużyłam nieco nogawki, a suwak umieściłam jednak z boku. Takie tam portki. Na zdjęciach w komplecie z topem, który uszyłam w zeszłym roku. 

I am addicted. I sewn my next shorts and I want more! This time vintage version in blue. I dyed white linen myself. It is my second project based on Flared Shorts from book Gertie sews vintage casual. I really like this pattern. My version is a little bit longer and has one cute back pocket. I love how blue fabric works with pink stitches

On photos I wear it with my accidentally top.


3 comments:

 1. Takich mi właśnie brakuje, a krój i długość tez by mi pasowały, ale moze w przyszłym roku się bardziej postaram. Tobie wyszło świetnie ta kieszonka z tyłu super !!!

  ReplyDelete
 2. Takich mi właśnie brakuje, a krój i długość tez by mi pasowały, ale moze w przyszłym roku się bardziej postaram. Tobie wyszło świetnie ta kieszonka z tyłu super !!!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję bardzo:) Fajnie się je nosi, polecam sprawienie sobie takiej parki na przyszły rok :)

   Delete

Wasze komentarze są dla mnie źródłem radości i inspiracji! Dziękuję!