Punkty odniesienia. Blog o konstruktywnym szyciu : boucle                                   

boucle

   

Kardigana brakowało mi całą zimę. Uparta jestem, nie kupiłam. Leniwa jestem, mimo wielu prób nie wydziergałam. Nie dziwne więc, że była to pierwsza rzecz, którą uszyłam na owerlocku. Materiał - coś na kształt dzianiny boucle - zakupiłam na Allegro razem z kilkoma innymi tkaninami na wiosenno-letnie szyciowe rozpasanie. Jest cienka, lekka, ale ponieważ to wełna, grzeje. W sam raz na wiosenne wdzianko.  Wykrój zaczerpnęłam z marcowego numeru Knipmode, a właściwie z dodatku do niego. Super prosty, trzyczęściowy krój, grzech nie spróbować. Praca na owerloku zajęłam mi jakieś 10 minut, trochę dłużej zeszło się z ręcznym podkładaniem, ale opłaciło się, nic nie faluje, a całość wygląda bardzo estetycznie.

Happy MeMadeMay for all of you! Today only quick update on my spring-summer sewing plan. New piece in my wardrobe: a simple boucle cardigan, perfect for colder days. It is navy so it matches perfect with most of my clothes. I based it on Knipmode pattern (issue 3/2016). It took me 10 minutes work on my new serge (I truly love this machine!) and an hour or two of hand-stitching. I am very happy with the effect!


Bardzo mi się podoba ten biało-granatowy melanż i nietoperzowe rękawy. Powoli przekonuję się do niektórych oversizowych krojów. Dostrzegam ich miękkie zalety. Choć kolejną wersję chyba wykroję bez zapasów. No właśnie koleżanki! Która szyje z Knipmoda i mi powie, czy wykroje są z zapasami czy bez? Ja niestety po niderlandzku ni w ząb. Dwa wykroje wypróbowałam, rozmiar 38 się sprawdził z małymi zapasami. No i kto mi powie, gdzie się kończy oversize, a zaczyna "za duże" ;)

Dziś mamy 6 dzień #MMMay16, a ja was pozdrawiam serdecznie przedweekendowo!Labels: , , , , , , , , , ,