Punkty odniesienia. Blog o konstruktywnym szyciu : colourful                                   

colourful

   

Tej tkaninie nie mogłam się oprzeć. Jest tu wszystko, co kocham: wzory, paski, kwiatki, granaty i czerwienie! Ten cudny jersey kupiłam w czasie mojej urlopowej wizyty w Outlecie Tkanin. Tak, musiałam mieć wolny dzień, żeby się wybrać do sklepu z tkaninami. Moim celem nie były wcale nowe materiały - bo wybór ze strony internetowej zupełnie mnie nie zachęcił - tylko słynny magazyn Ottobre. Zakupiłam dwa wspaniałe numery: Woman 5/2013 oraz Woman  5/2011. Drugi właściwie  ze względu na jedną sukienkę, która za czas jakiś pojawi się na blogu. Dwie wersje mam już poważnie rozgrzebane. Wracając do Outletu, wybór tkanin bardzo fajny, ceny przystępne, poza tym znajdziecie bardzo dużo przydatnych gadżetów oraz ciekawą pasmanterię (tu ceny wydały mi się wyższe niż w tradycyjnych pasmanteriach, ale nie robiłam dokładnego porównania). No i obsługa bardzo miła i pomocna! Przyjemne miejsce, warto wpaść, rozejrzeć się  i coś kupić! Ja ostatecznie wyszłam z trzema kawałkami tkanin.

I couldn’t resist! This fabric represent everything I love: patterns, flowers, stripes, navy and red colours. I bought this jersey in OutletTkanin.pl, really nice sewing place in Warsaw. I was going to buy only two issues of famous Ottobre Design (exacly: No. 5/2011 & 5/2013) but I went out also with three pieces of beautiful fabrics.

Przeżywam chyba okres optymistyczny w szyciu, bo żadnego szaraka nie mogę skończyć, a kolory same się szyją. Po żółtej przyszedł czas na totalnie kolorową! Model ten sam, tylko tym razem rękawy wycięłam rozmiar większe - szczególnie, że ta dzianina jest o wiele mniej elastyczna. Dumna jestem, że paski tak mi się ładnie udało spasować. Zawsze stawiam sobie to za punkt honoru. Najchętniej noszę ją do granatowych jeansów, ale i ze świetlistą spódnicą fajnie wygląda.

I think this is my optimistic period in sewing. I can't finish nothing grey and sad but all my colourful projects are ready in two shakes. After my yellow blouse I present you colourful one. They are both based on the same pattern (boat neck top from Gertie's book). This time I cut sleeves one size bigger and it was a good choice. I am very proud how I matched these crazy stripes! I really like wear this top with navy jeans but it looks great with my shining skirt too.

Noworocznego posta z planami nie będzie. Podsumowania też nie. Wciąż nie skończyłam z zeszłoroczną listą. Trzymajcie się ciepło, niech w 2016 maszyny szyją równo, nie rwą nitek, nożyczki się nie tępią, a wymarzone projekty spełniają wasze oczekiwania! Dziękuję Wam za wszyskie komentarze, ciekawe pomysły i porady, wspaniale mieć taką grupę wsparcia w moim szyciowym uzależnieniu! Miłego szycia!

I am not going to write a New Year post with plans and resolutions. I am still struggling with my wishes list form last year. For now I only want to thank you for all good words in comments, all advices and ideas. I happy to have so great support group in my sewing addiction ;)! Have a nice sewing in 2016!Labels: , , , , , , , ,